KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052239
nr 1405 2239
Carin Tham
(1888-1967), Sverige
Signerad. Akvarell, 21x25cm, yttermått inklusive ram: 40x43cm
Carin Tham, svensk målare född 1888, död 1967 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:17:27
20/6 22:30:48
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer